İlk Buluşma Sizi Kurtaracak 5 Şey

Bu ilk buluşmalar nedense hep stresli oluyor, bakalım stresi azaltabilecek miyiz.

İlk buluşma her zaman zordur, keşke mümkün olsa da direkt ikinci buluşmadan başlanabilse. Şimdi burada vereceğim birkaç tavsiye ile çok rahat edeceğinizi düşünüyorum ama garanti etmiyorum. Denedik olmadı falan gibi yorumlar olmasın videonun altında, kanalı yeni açtık geleceği ile oynamayın.

Öncelikle ilk buluşmaya giderken kızı kokumla etkileyebilirim diye düşünerek, bir şişe parfümü üzerine boca edip, kızla birlikte toplumu da etki altında bırakmayın. “Acaba beni kokusuyla bayıltmayı mı düşünüyor” gibi düşüncelere gark ettirmeyin kızı.

Olduğunuz gibi olun kendinizi başka biri gibi göstermeye çalışmayın. YouTube’ta sadece Barış Özcan’ın videolarını izliyorum demeyin mesela. Trend videolarda ülkede en çok ne izlenildiğini görebiliyoruz. Gerçekçi olun derken “Recep İvedik’e bayılıyom ya diyip içinizdeki Recebi ortaya çıkarmayın” boş vakitlerimde eğlenerek izliyorum diyip bitirin. Böylelikle zamanınızı verimli kullandığınız mesajını karşı tarafa verin.

Buluşmada dikkatinizi konuya verin, biliyorum seviyeli bir ilişki arıyorsunuz, sizin aklınız kızla birlikte geçireceğiniz güzel zamanlarda ama siz buluşma sırasında bu hayallere dalmayın, sizi anlıyorum 2 yaşımızdan itibaren hormonlardan gelen bir dengesizlik bu yapacak birşey yok.

Siz kızın soracağı sorulara kulak verin. Tüm sorular kız arkadaşları ile çalışılmış karakter analiz sorularıdır ve cevaplarınızı aynı kurul değerlendirecek bunu unutmayın. Bu sebeble söyleyeceklerinize dikkat edin. Hayallere daldınız, Sorunuyu tam anlamadınız, Herhalde bunu sordu diyerek vereceğiniz saçma cevaplar aleyhinize delil olarak kullanılacak. Aklınıza gelen ilk cevap doğru cevap olmayabilir, ki genelde olmaz. Düşünün ama beynininizle düşünün. İlerde “ne zaman dedim ya ben öyle birşey” durumuna düşmeyin. Kadınların hafızası bizden çok yüksek google photos gibiler. Tek arama 3 yıl önceki fotoğrafı videoyu bulup çıkartırlar. Bana güvenin.

“Kadınlar esprili erkeklerden hoşlanırlar” cümlesinden yola çıkarak espri yaparken kendinizi kaybetmeyin, erkek arkadaş ortamında değilsiniz, orada güldüğünüz birşey kız için kesin komik olmaz, esprisini anlatan adam konumuna düşmeyin. Siz espriye odaklanarak anlatırsın, bir gün kalabalık evdeyiz gibi neşeli neşeli anlatırken, birden kızın kaç kişiydiniz ve kimler vardı Betül orada mıydı? cümlesi ile çöküp dağılırsınız. Söyleyeceklerinizi birkaç yönden düşünerek önceden tartın biçin.

Son olarak yemeğe gitmeyin, birşeyler içmeye gidin. Çünkü yemek yerken erkekler farkında olmadan kendiden geçip bulundukları ortamı unutabiliyorlar. Keşke Hamburger söylemeseydim diye düşünürken görünen fotoğraf kötü olabilir ve başlangıç, ara sıcak, ana yemek ve tatlıyı hırsla aynı çatalla yedikten sonra her yemek içinde ayrı çatal bıçağa ne gerek varya türünde hamaset yapmanızda sizi kurtarmayacaktır.

Yemeğe ilerde gidin. Birşeyler içmeye gittiğinizde de adını telafuz edemediği içecekler söyleme. Tüm konsantrasyonunuzu sağlayıp bir kerede söyleyeceğiniz içeceğin adını çok aldığı bahşişlerden mennun olmayan çok bilmiş garson tekrar ettirebilir. Böyle birşeyler karşılaşmamak için sakince bir filtre kahve istiyorum diyerek çıkabilirsiniz işin içinden.

 

Aslında gözlem yapmakta işi çözebilir, birkaç tane ilk buluşmaya gözlemci olarak katılsan birşeyle kapılab,ilir.

 

Please follow and like us: