DÜĞÜNLERDE YAPILMAMASI GEREKEN 5 ŞEY

Yapmayın oynamak istemeyin adamı oynatmayın. Adam istemiyor üstüne gitmeyin sizin düşündüğünüz kadar eğlenceli değil oynamak, bunu oynamayı sevenlere ispatlayacağım. Gözlerinizin önüne düğün sahnesini getirin herkes pistte.
Oynamayı hiç sevmeyen Cevdet Enişte de sahnede ve zorlanıyor. Müziği kapatın, sahneyi müziksiz tekrar izleyin.
Cevdet enişte ayaklarını ritimsiz, sağa sola bakarak ileri ve geri, kollarını anlamsız ve amaçsız şekilde açmış ve sağa sola hareket ettiriyor. Cevdet Enişteyi o güne kadar hiç görmediğimiz şekilde görüyoruz ve bu bizim hayatımızı etkiliyor. Cevdet eniştem ciddi bir insan sözü dinlenir, hatırı sayılır, şimdi her gördüğümüzde pisteki sahnesi aklımıza gelecek olmaz, yazık bitirdiniz Cevdet Enişteyi…

Yapmayın 20 yıl önce aldığınız takım elbise ile düğüne gitmeyin çevrenizdekilerinde gitmesine izin vermeyin. 20 yıl önce kıyafet alınmış, her düğün öncesinde Batman kostümünü giydiği gibi dolaptan çıkarılıp giyiliyor. Elbisenin üzerinde 15 kere moda dönmüş, kilo alınıp verilmiş. Geçmişteki her düğün fotoğrafında aynı kıyafet, sanki kıyafet duruyor üzerine düğün yapılıyor gibi. Kıyafeti giydiğinizde sizi tanıyan herkes Allah mesut etsin abi diyor, kıyafet sanki sizin düğün üniformanız. Yapmayın öyle ısrar ettiğiniz gibi “oldu ya fıstık gibi oldu” diyerek baskı kurmayın olmadı, hiç olmadı hem de.
Düğün günlerinde asla ama asla kadınlarla bir tartışmaya girmeyin, müstakbel eşiniz, anneniz, teyzeniz tümü girmeyin. Ne deniyorsa sakince hemen yerine getirin ve görevinizi tamamladıktan sonra hemen 2. görevinizi bekleyin. Daha fazla uzatmadan şu örneği vererek sizi ikna edebileceğimi düşünüyorum. Bu varlıklar 7 saat kuaför koltuğunda oturup, 7 saat sonunda istediğim gibi olmadı değiştirelim diyebilen canlılar.
Gene kadınlarla bağlantılı bir durum zor olacak ama düğünlerde kenarlara köşelere kaçmayın, biliyorum çok seviyorsunuz köşede takılalım muhabbet sohbet güzel. Ama olmaz neden? Düğünlerde kamera ve anbe an herşey kaydediliyor ve siz kamerada görünmezseniz yoksunuz demektir. Düğün videosunun kriminal incelemesinde yokluğunuz fark edilecek ve bu sizin başınıza dert açacaktır. Bu sebeble özellikle kameranın objectifinin üstüne üstüne gidin. Daha güzeli kameraman arkadaşla irtibata geçerek, küçük bir meblağ karşılığında fırsatını buldukça sizi çekmesini sağlayın, kalpleri kazanacaksınız.
Düğünlerde yapmamanız gereken son şey düğün yapmayın, bugün milat olsun artık gerçekler ortaya çıksın. Düğün yapmak istemediğiniz halde ömrümde bir kere evleniyorum diyerek düğün yapmayın, davet edilen kişilerde hiç düğüne gitmek istemedikleri halde ömründe bir kere evleniyor diyerek düğüne gidiyorlar. Dürüst olalım ve bu düğün işinden çıkalım.
Aslında var ya hiç evlenmesen daha iyi, nedir evlilik, evlilik olmasa düğün derdi yok, bu hafta sonu ne yapılacak derdi hiç yok.

Please follow and like us: